29.10.2020

Kobiety winne grzechu

Zapraszamy 29 października o 17.00 na spotkanie autorskie z Panią Martą Fox w Wojewódzkiej Bibliotece w Olsztynie. Online.
 
Dla tych, którzy nie mogli spotkać się online z Naszą Autorką w czwartkowe popołudnie, 29 października przesyłam link do relacji ze spotkania:
 
Serdecznie polecamy!
04.06.2018

Zapraszamy na spotkanie z Autorem wcześniej wydanych u nas publikacji: "Gier losowych" oraz "Biura podróży metafizycznych"

UE staje się strukturą coraz bardziej bizantyńską i zbiurokratyzowaną, czasami aż do absurdu. Ten proces bizantynizacji UE uległ ostatnio znacznemu przyspieszeniu, od czasu, gdy coraz więcej do powiedzenia w Unii mają Niemcy, kraj, który, według nauki porównawczej o cywilizacjach Feliksa Konecznego, przynależy od wieków właśnie do cywilizacji bizantyńskiej”.

(Spinelli jak Lenin)

„Również dzisiejsza degrengolada Europy ma swoje źródła w Niemczech, przede wszystkim w samobójczych i niszczycielskich pomysłach Szkoły Frankfurckiej. Za to, co obecnie dzieje się z Europą, a także ze Stanami Zjednoczonymi, skupieni w niej filozofowie i profesorowie socjologii, ponoszą główną część winy. >>Zgnilizna nadal idzie ze Szkoły Frankfurckiej<< - napisał niedawno pewien publicysta, którego cenię za przenikliwość i odwagę, i trudno się z nią nie zgodzić”.

(Czekając na barbarzyńców)

„Głupota jest mistrzem z Niemiec, czyli o tym jak zrobić ze sprawców gwałtów ofiary. >>Kolonii nie było. Kolonia to wymysł mediów i rasistowskich resentymentów. Niemieckie kobiety były bezbronne tylko w momencie gwałtu<<, sprawcy gwałtów zaś >>zawsze są bezbronni<<. Jeśli wierzyć publicyście „Spiegla” Jakubowi Augsteinowi...”

(Głupota jest mistrzem z Niemiec)

 

16.05.2018

Zapraszamy na koleje spotkanie z cyklu "Śląski Witraż"

Naszym gościem będzie pan dr hab. Marian G. Gerlich, antropolog kultury, publicysta, autor publikacji Śląski witraż. Prawdy, złudzenia, mity.

09.04.2018

Spotkanie z dr. Krystianem Węgrzynkiem

Serdecznie zapraszamy na kontynuację naszego cyklu Śląski Witraż. Naszym gościem będzie dr Krystian Węgrzynek, autor najnowszej publikacji Języki mitu, historii, religii w literaturze na Górnym Śląsku.

 

16.03.2018

Spotkanie z prof. dr. hab. Piotrem Roguskim zaplanowane na dzień 20 marca odbędzie się w innym terminie

Szanowni Państwo,

spotkanie z prof. dr. hab. Piotrem Roguskim, autorem książki (Nie) poszła za Niemca, zaplanowane na dzień 20 marca 2018 roku, z przyczyn niezależnych od Wydawnictwa odbędzie się w innym terminie, o którym poinformujemy za pośrednictwem naszej strony.

Redakcja

16.03.2018

Spotkanie cykliczne z autorami najnowszych publikacji związanych ze Śląskiem

07.03.2018

Spotkanie z Alanem Misiewiczem w ramach cyklu "Opera blisko Ciebie - Porozmawiajmy o Operze..."